descriere
De ce să cumperi ulei de măsline extravirgin Los Omeya?
Cumpărarea măslinelor Los Omeya garantează un produs de o calitate excepțională. Provine exclusiv din măsline selectate, culese manual la începutul sezonului, în octombrie. Alegând acest produs... recoltă timpurieParfumul și prospețimea maxime sunt prioritare în detrimentul cantității. Rezultatul este un produs rafinat. ulei verde închis cu accente aurii, care se remarcă prin aroma viguroasă de iarbă proaspăt cosită și o delicioasă aromă de migdale cu o ușoară amărăciune.
Note de degustare și asociere a uleiului de măsline Los Omeya
Acest EVOO prezintă o fructat intens O măslină verde, cu note subtile de roșii, iarbă proaspătă și migdale amare. La palat, oferă un echilibru perfect cu... iuțeală și amărăciune medieEste aliatul ideal pentru a intensifica aroma cărnii roșii, a brânzeturilor maturate, a șuncii iberice hrănite cu ghinde și a peștelui gras la grătar, precum și pentru a asezona salatele calde.
Omeiazii nefiltrați
În primele luni ale recoltei, acest EVOO este complet îmbuteliat. proaspăt și tulbureFără a trece prin rezervoarele cramei sau a fi filtrat, acesta merge direct de la moară la sticlă pentru a păstra... prospețime maximă și intactă.
Tradiție și origine: Cooperativa La Unión de Montilla
Fondată în Córdoba în 1979, Cooperativa La Unión de Montilla are peste 1.600 de membri. Într-un terroir ideal, ei îmbină tradiția meșteșugărească Folosind tehnologia modernă pentru a da viață prestigiosului brand Los Omeya, realizat cu cele mai fine soiuri de Picual și Hojiblanca.









Fernando C. -
Ca întotdeauna, excelent.
O singură mică nemulțumire: cutia cu comanda a ajuns foarte deteriorată.
Alicia B. -
Căutam de ceva vreme un ulei cu multă aromă, dar nu era puternic.
Acest ulei este exact asta: gust grozav și o finețe deosebită.
FRANCISCO R. -
L-am descoperit într-o excursie la Córdoba, unde am putut să-l încerc de mai multe ori la micul dejun. Când m-am întors în orașul meu, l-am găsit și am plasat o comandă. Nu m-a dezamăgit; îl ador și acum îl pot savura în fiecare zi.
Teodosie A. -
Bine. Uleiul din sticla albă este foarte fad. Nu are gust de nimic. Nu l-aș mai cumpăra.
PERE R. -
un ulei grozav
Victoria L. -
O modalitate convenabilă, rapidă și ușoară de a avea cel mai bun ulei acasă. Cu siguranță îl vom cumpăra din nou!
Aurora L. -
O surpriză plăcută, ulei foarte bun și un preț foarte bun pentru calitatea respectivă.
AINS P. -
Un ulei extraordinar din toate punctele de vedere.
Edward G. -
Nu pot să-mi dau o părere: trebuie primit ulei proaspăt.
JAIME S. -
Nu a sosit încă
Raul F. -
Încă nu a sosit,
Julius L. -
Dovezile lipsesc
Miguel H. -
Nu pot să-mi dau o părere, nu am primit încă comanda.
MARTA V. -
Este un ulei de calitate excelentă. Aroma este delicioasă.
Sergio A. -
Ulei foarte bun
Daniel U. -
Calitate excelentă și servicii pentru clienți
Antonio C. -
Un ulei excepțional la un preț foarte competitiv.
Cristina A. -
Excelent!
Olegario T. -
Ca întotdeauna, foarte bine.
Eduardo C. -
Ok
Alice R. -
Ulei foarte bun. Ți-a lipsit mica atingere suplimentară pe care mi-o oferi de obicei.
ESTHER D. -
Ca întotdeauna, un ulei pe care îl cumpăr în fiecare an. Excelent.
Joaquin L. -
Ca întotdeauna, totul a fost PERFECT!
Heriberto R. -
Foarte bine
Uniunea S. -
Cunosceam deja acest ulei. L-am oferit membrilor noștri cadou de Crăciun, iar primirea a fost excelentă, așa cum era de așteptat.
Sebastian V. -
Delicios, raport calitate-preț imbatabil
Anne B. -
Fantastico
Beatrice F. -
Excelente calitate preț
Cecile B. -
O încântare în gură, ca întotdeauna!
Îl recomand 100%!
JOSE M. -
PRODUS EXCELENT. FOARTE MOALE ȘI ARE O AROMĂ GROZAVĂ.
ALAITZ A. -
Ca întotdeauna, delicios
Julian G. -
Foarte bine, ca de obicei.
Manel P. -
Ei bine, există o problemă semnificativă. Data limită de consum este foarte curând (august). Cu stimă.
Sonia H. -
Acest ulei este rafinat, nu poți da greș cu el.
David C. -
Un ulei de măsline extravirgin care s-a ridicat la înălțimea așteptărilor mele.
MONTSERRAT O. -
Ne place gustul și aroma sa
Clara R. -
Uleiul este foarte bun, ce nu mi-a plăcut a fost că mesagerul a lăsat cele două cutii în lift și a trebuit să le aduc eu în casă.
Marga T. -
Coletul a ajuns repede, dar costurile de transport au părut mari. Ar fi fost mai bine să mai aștept puțin și să scad prețul. După cum i-am spus lui Alfonso, un mic cadou, mostre sau ceva de genul acesta ar fi fost un detaliu plăcut. În rest, totul a fost în regulă, iar uleiul a fost foarte bun.
Vă mulţumim şi cele mai bune în ceea ce priveşte
Marga Torres
Marta p. -
Da, comanda mea a sosit. Dar sunt surprins să primesc un e-mail prin care mi se oferă să rezerv ulei începând cu sfârșitul lunii noiembrie. Deci, cel pe care l-am primit este de anul trecut?
Horacio R. -
Nu l-am primit încă.
Anthony M. -
Nu am primit comanda
Alfonso B. -
Acest ulei este excelent, știu deja asta, de obicei îl cumpăr din Cordoba când merg să-mi văd familia și mă întorc încărcat cu el ca să-l împart cu prietenii mei.
Anul acesta, din cauza nenorocitei de pandemii, nu am putut încă să călătoresc, de aceea te-am întrebat pe tine.
Ioana E. -
Nu l-am primit încă.
José -
Un ulei excelent, minunat de pus pe o felie de pâine.
Gust foarte intens, o bijuterie.
Îl voi cumpăra din nou imediat ce rămâi fără.
Vă mulţumim!
Maribel -
Livrarea a fost foarte rapidă, dar mă așteptam la un ulei verde ca în ocaziile anterioare de la alte mărci, dar acesta pe care l-am primit este gălbui, tulbure da, dar nu verde.
Alfonso P. -
Ulei bun, corpolent și cu aromă intensă
Yoli C. -
Produs excelent, cu siguranță îl voi cumpăra din nou
Teodosie A. -
delicios pentru tot felul de utilizări
Carlos C. -
Excelente producto
MARIA M. -
În alți ani avea mai mult miros și gust.
MIRIAM D. -
Un ulei spectaculos, ca întotdeauna.
Îl cumpăr de ani de zile și nu mă dezamăgește niciodată.
Mabel R. -
Aceasta este o experiență cu adevărat nouă pentru noi cu acest ulei minunat, pe care l-am botezat Verdele Infinit! :clap::clap: Arome rafinate! Dumnezeu a creat un diamant verde pe care trebuie să-l onorăm! Beneficiile sale nu sunt doar pentru palat... este important și în medicină! Valoare nutrițională și vindecătoare ridicată - acest ulei verde le are pe toate! Magnific! Mulțumesc foarte mult și multe binecuvântări ție și vânzărilor tale! Mabel.
Manuel A. -
Grozav ca întotdeauna și personal foarte profesionist.
Juana G. -
Folosesc acest ulei de ani de zile la pâine prăjită de dimineață și salate; ne place foarte mult acasă.
Jordi M. -
Foarte bun, de înaltă calitate.
Bruna P. -
În ciuda unei probleme logistice care a fost rezolvată, s-a obținut uleiul perfect.
Ramon p. -
Ei bine... e cu siguranță în regulă
Pentru preț, cred că există opțiuni mai bune... Nu vorbesc despre altele mai bune.
Isabel S. -
Este prima dată când cumpăr ulei de pe acest site și, sincer, când l-am văzut pe acesta nefiltrat, nu am ezitat nicio secundă. Cu siguranță îl voi cumpăra din nou; au trecut ani de când n-am mai avut un ulei atât de bun.
Miguel F. -
Livrare foarte rapidă. Calitate excelentă.
Jose M. -
L-am mai cumpărat de câteva ori și îmi place destul de mult, deși nu l-am încercat încă pe cel rafinat și nefiltrat de 500cc, dar presupun că e bun ca întotdeauna.
RUFINO M. -
Îmi place
Ramiro R. -
Bb
Carmen C. -
Un ulei excelent, dar costurile de transport sunt foarte mari.
Fernando G. -
Ceea ce îmi place în mod special la verde este amintirea aromei pe care o aveam în minte a uleiului pe care îl gustasem în trecut, și asta caut și eu.
Nicolae M. -
Având în vedere că era un ulei bun, pe baza evaluărilor și recenziilor, așteptările mele erau poate prea mari.
Ca să fiu sinceră, mă așteptam la o aromă mai intensă și mai puțin amară.
Naima L. -
Foarte frecat, foarte bun
Alberto A. -
Îl folosesc pentru salate și este perfect, adăugând o aromă extraordinară. Este prima dată când cumpăr de pe acest site și totul a mers foarte bine și totul a fost foarte bine explicat.
Alberto A. -
Un ulei de măsline extravirgin care lasă un gust delicios în salate sau alături de o felie bună de pâine, ulei și roșii, și chiar mai bogat dacă adaugi șuncă Serrano.
Recomand această pagină dacă vrei să te bucuri de un ulei bun la un preț bun.
Mohamad A. -
Minunat
Miguel R. -
Ulei foarte bun
Marcos C. -
Ne-a plăcut foarte mult, are o aromă grozavă
Fernando G. -
Cel mai bun ulei de însoțire pe care l-am gustat vreodată (și sunt destul de bătrân acum...).
Santiago F. -
Ne
Ludovic al V-lea. -
ulei foarte bogat
Javier B. -
Livrare rapidă. Ulei de înaltă calitate. Absolut spectaculos. Recomand cu căldură.
Sergio D. -
Acest ulei are un miros și un gust incredibil de bune. Toată lumea ar trebui să-l încerce.
Singurul dezavantaj este prețul. Dar chiar și așa, este fantastic.
Manuel N. -
Foarte bine
Jose L. -
Gustos, dar mă așteptam să fie tulbure, cu o aromă mai puternică și puțin mai picant. Mulțumesc.
Iulie D. -
produse excelente
atentie buna
serviciu imediat
Sergio A. -
Ulei bun
ISUS P. -
Ca întotdeauna, este o plăcere să te bucuri de ulei de măsline proaspăt, de sezon. În plus, le dau câte o sticluță prietenilor și familiei și arăt ca o campioană.
DAVID P. -
Deși culoarea este aceeași, intensitatea, aroma și nuanțele sunt complet diferite față de cele pe care le-am cumpărat anul trecut. Nu știu de ce, dar par a fi o varietate diferită față de recolta din 2022.
Alvaro O. -
L-am comandat nefiltrat și a fost cu siguranță decizia corectă!
FRANCISCO C. -
Dens, catifelat, puternic, cu caracter. Exact așa cum îmi place uleiul meu.
Maria B. -
Îl cumpăr de câțiva ani și nu mă dezamăgește niciodată. Este într-adevăr un ulei excelent.
Maria M. -
Perfect ca întotdeauna
Manuel G. -
Cred că e grozav. Perfect pentru a înfășura salate sau pentru a pune pe pâine.
Joseba R. -
Foarte scump, sper să te bucuri de el și să fii sănătos.
Pedro A. -
Ulei bun
Noe M. -
Buenoo
Alfonso L. -
În ciuda creșterilor de preț, merită.
Elizabeth R. -
Delicios, ne-a plăcut foarte mult!
Javier S. -
Am cumpărat 15 litri de ulei de măsline Omeya nefiltrat și acum încă 15 litri de Omeya filtrat. Ambele sunt foarte aromate și delicioase. Nu aș putea spune care este mai bun. Prețul este același; este uimitor cât de mult a crescut prețul uleiului de măsline.
CARLOS C. -
Spectaculos prin gust și aromă,
Isus M. -
Nu arată la fel de bine ca în noiembrie, ceea ce face o mare diferență, dar sunt sigur că va fi la fel de bine.
Augustin G. -
Foarte bine
Fernando G. -
De când am descoperit uleiul „nefiltrat” de la Los Omeya acum doi ani, nu mai folosesc niciun alt ulei în dressinguri sau garnituri.
Este întotdeauna un succes pentru orice oaspeți pe care îi ai acasă la cină.
Fernando Giraldo -
Am primit o sticlă de jumătate de litru de la Cordoba acum trei ani și... de atunci nu m-am mai putut abține să o am acasă în cantități mari pentru nicio ocazie importantă...
Jose -
Miguel -
Un ulei de o calitate incontestabilă la un preț foarte rezonabil, o platformă foarte practică și o mare amabilitate din partea lui Alfonso. Felicitări!
Antonio Maestre -
Pablo Fernández Aparicio (proprietar verificat) -
Un ulei extraordinar